Кошик
89 відгуків

Що краще ІНФРАЧЕРВОНИЙ керамічний чи металевий обігрівач?

Порівняння керамічного та металевого ІЧ обігрівачів

Економічний настінний інфрачервоний обігрівач. Керамічний чи металевий?

Вибір економічного інфрачервоного настінного обігрівача стає все складнішим для покупця. Щороку з'являються до 5-ти нових брендів, які подають свій продукт, як "ноу-хау" з ККД понад 100%. У цій статті ми розберемося у питанні, який з інфрачервоних обігрівачів краще – кераміка чи сталевий корпус?

Коротко принцип роботи ІЧ обігрівача

Електроенергія "з розетки" перетворюється в тепло нагрівального елемента, який віддає своє тепло на зовнішній корпус обігрівача (керамічну плиту або металевий корпус). Розігрітий корпус обігрівача за рахунок інфрачервоного випромінювання передає тепло до приміщення. Різницю в ефективності роботи (обігрівачів з кераміки чи металу) можна оцінити лише порівнюючи фізичні властивості цих матеріалів.

Принцип роботи інфрачервоного обігрівача

Керамічний або Металевий інфрачервоний обігрівач, що економічніше?

Для відповіді на це питання порівняємо коефіцієнти теплопровідності матеріалів. Теплопровідність - здатність матеріалу проводити теплову енергію від нагрітих частин до менш нагрітих частин тіла. Теплопровідність: Сталь λ => 52-58 Вт/(м°С), Керамічна плита λ => 0,9-1,5 Вт/(м°С), Керамогранітна плита λ => 0,3 Вт/(м° З).

Зверніть увагу λ сталі (металевого корпусу) в 50 разів перевищує λ кераміки та керамограніту. З опису роботи ІЧ обігрівача: перетворення енергії електрики з розетки в інфрачервоне тепло відбувається через передачу тепла від одного тіла іншому. Отже, ефективність передачі тепла вища для металу. А значить, обігрівач інфрачервоного типу з металевим корпусом розігрівається в рази швидше і в рази швидше віддає тепло в приміщення, так як втрати при передачі тепла сталі нижче через більш високе значення теплопровідністі λ.

На що впливає коефіцієнт теплопередачі?

 • Швидкість розігріву – металевий корпус швидше;
 • Рівномірність розподілу температури по корпусу обігрівача - у сталі вище;
 • Передача ІЧ тепла від обігрівача до приміщення - металевий корпус ефективніший;
 • Швидкість охолодження – кераміка утримує тепло довше;

Металевий корпус інфрачервоного обігрівача швидко прогріється та швидко почне прогрівати приміщення. При цьому економічний ефект під час роботи ІЧ обігрівача забезпечує вбудований терморегулятор. Як тільки приміщення прогріється (металевий корпус це зробить швидше), терморегулятор вмикатиме та вимикатиме обігрівач автоматично.

Важливість швидкості охолодження, і яку економію це дає?

Як кажуть виробники, економічність керамічних обігрівачів забезпечує низька швидкість охолодження (до 30-40 хвилин), вони довше тримають тепло. Насправді це маркетинговий прийом для продажу, а не реальна перевага обігрівача, і ось чому:

 1. Крім часу охолодження, виробники не говорять про швидкість нагрівання обігрівача. Час нагріву та час остигання керамічної плити однакові. Прогріватись обігрівач буде так само 30-40 хвилин;
 2. Терморегулятор керуючий роботою обігрівача має гістерезис (різниця між температурами для спрацьовування автоматики) 1-2°С. Як тільки температура в приміщенні опуститься на 1-2°С нижче встановленої - обігрівач увімкнеться, і вимкнеться якщо температура перевищить встановлену на 1-2°С. Але у керамічних обігрівачів через нижчий коефіцієнт теплопередачі, при вимиканні обігрівач продовжуватиме передавати в приміщення надлишкове тепло прогріваючи приміщення на більшу температуру, ніж було встановлено. А як тільки приміщення охолоне, обігрівач буде довго заново прогріватися, що дозволить охолонути приміщенню нижче за задану температуру.
  Швидкість реакції системи “терморегулятор – обігрівач” є гіршою для керамічних панелей. Відхилення від температури в приміщенні для керамічних панелей буде завжди більше (Погано). Для інфрачервоних панелей з металу середня температура більш наближена до встановленої на терморегуляторі, швидко гріються та остигають (Добре);
 3. Маркетинг каже, що кераміка додає ККД обігрівачу — це лише міф. Із Закону збереження енергії — енергія не виникає і не зникає, вона може передаватися від одного тіла до іншого, а також один вид енергії може перетворюватися на інший. Візьмемо нагрівальний ТЕН 500Вт від того, що ТЕН грітиме керамічну плиту або металевий корпус з 500Вт не з'явиться 550 або 600Вт тепла. Це неможливо! А ось коефіцієнт теплопередачі λ впливає на ефективність передачі теплової енергії.

Ресурс роботи ІЧ панелей (кераміка/сталь)

Ресурс обігрівачів для кераміки і металу приблизно однаковий, за умови, що керамічні теплові панелі мають правильну конструкцію. Проблема в тому, що через низький коефіцієнт теплопровідності λ в керамічних обігрівачах, доводиться боротися з проблемою "запирання тепла". Тепло від керамічної плити не встигає передаватися до приміщення, відбувається місцевий перегрів нагрівального елемента. Як наслідок перегорає нагрівач, або тріскається керамічна панель. Для вирішення цієї проблеми виробники керамічних панелей збільшують простір задньої поверхні корпусу обігрівача, в якій виконують отвори (знизу та зверху) для відведення надлишкового тепла. Маркетинг це називає "додаткова конвективна складова". Але насправді це усвідомлене заниження ККД ІЧ обігрівача.

Що ж із "запиранням тепла" для металевих ІЧ теплових панелей? У даних обігрівачах ця проблема практично відсутня, коефіцієнт теплопровідності λ для сталі практично в 50 разів вище кераміки, все тепло від нагрівача моментально переходить в приміщення без заниження ефективності ІЧ випромінювання.

Зовнішній вигляд

Для обігрівачів, виконаних з кераміки доступна більша кількість колірних рішень (біж, камінь, мармур, граніт та ін.). Для обігрівачів з металу в основному доступний універсальний білий колір або заявка фарбування обігрівача за кольором RAL (довго за додаткову плату). Але для класичного інтер'єру білий колір (як і в 90% випадків) підійде найкраще.

Вага та вартість доставки

Якщо потрібен обігрівач з установкою тільки на стіну, можна купити і керамічний і металевий обігрівач. Якщо потрібен обігрівач на ніжках/колесах для перенесення з кімнати в кімнату, важливо розуміти: Обігрівач розміром 1200x600мм потужністю 1 кВт з Кераміки важитиме 20-24кг, така панель з металевим корпусом важить близько 12-14кг.;

Через вагу та крихкість керамічний ІЧ обігрівач у доставці буде дорожчим. Керамічні панелі часто Нова пошта зобов'язує упаковувати дерев'яні обрешітки.

Вартість та ціна обігрівачів

Ціна на інфрачервоні керамічні обігрівачі в середньому на 10-15% дешевша. Виробництво сталевого корпусу для обігрівача дорожче порівняно із закупівлею керамічної плити, яку не потрібно додатково обробляти.

Підсумки та висновки

 • Ефективність роботи та економічність інфрачервоних обігрівачів із металу вище;
 • Комфорт при опаленні – краще у металевого;
 • Ресурс роботи приблизно однаковий для обох типів;
 • Зовнішній вигляд – більше пропозицій у керамічних панелей;
 • Міфи маркетингу для продажу притаманні керамічним ІЧ обігрівачам;
 • Доставка - виграє металевий обігрівач (легше);
 • Обігрівач із встановленням на ніжки/колеса краще металевий, у 2 рази легший за кераміку;
 • Ціна керамічних ІЧ панелей нижче;

ІЧ обігрівачі з кераміки або металу якісно прогріють вашу кімнату, при цьому ІЧ обігрівач з металевим корпусом зробить це на 10-15% ефективніше та швидше. Ефективність керамічних ІЧ панелей розкручена для продажу за рахунок маркетингу, насправді більшість переваг лише міф.

Звертайтеся до нас щоб купити ІЧ обігрівачі у нас є керамічні обігрівачі та металеві інфрачервоні обігрівачі. Ми підкажемо, що підійде саме вам для комфортного тепла в осінній або зимовий холодний день.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner