Інфрачервоний обігрівач з терморегулятором вбудованим або зовнішнім?
Терморегулятор для інфрачервоного обігрівача.
Всі типи інфрачервоних обігрівачів не залежно від конструкції: керамічні або з металевим корпусом мають приблизно однакові показники енергоефективності. Для більшої економічності і зниження споживання електроенергії, необхідно використовувати обігрівачі спільно в роботі з терморегулятором. Обігрівачі можуть бути з вбудованим або зовнішнім виносним терморегулятором.
Як працює інфрачервоний обігрівач з терморегулятором.
Бажана температура в приміщенні встановлюється на терморегуляторі. При включенні обігрівачів, приміщення починає прогріватися. Як тільки температура піднімається до встановленої, терморегулятор автоматично відключає ІНФРАЧЕРВОНИЙ обігрівач. При охолодженні приміщення і зниження температури на 1-2 градуси нижче встановленої, терморегулятор знову подає харчування на обігрівач, обігрів відновлюється до тих пір, поки необхідна температура в кімнаті не відновиться. Таким чином обігрівачі працюють в режимі підтримки тепла, а не його створення. Час роботи при цьому в середньому становить 20-35 хв/год. В цьому і полягає економічний ефект.
Один терморегулятор розрахований для установки в одне приміщення. Наприклад, для двокімнатної квартири, необхідно встановлювати терморегулятор в кожну кімнату (2 одиниці).
Інфрачервоні обігрівачі з вбудованим терморегулятором.
Дана конструкція застосовується коли потужності одного інфрачервоного обігрівача з терморегулятором достатньо для прогріву однієї кімнати. Варто зазначити, що також у деяких моделях використовується термостат, який контролює температуру в приміщенні, а дозволяє регулювати температуру нагрівальної поверхні. Обігрівач з термостатом має декілька стандартних режимів, з різним рівнем розігріву. Це може бути зручно, особливо якщо у квартирі присутні діти або домашні вихованці, адже для підтримки комфортної температури в приміщенні обігрівач переводиться в економічний режим з температурою нагрівальної панелі 45-60 град.
Виносний терморегулятор (зовнішній).
Якщо приміщення має велику площу краще застосувати кілька панелей обігрівачів, об'єднавши їх в систему, і підключити під управління одного терморегулятора. Варто пам'ятати, що в середньому для більшості побутових терморегуляторів допускається навантаження 3,5-4 кВт, якщо підключається кількість приладів має більшу потужність, слід проводити підключення системи через магнітний пускач.
При використанні стельових ІК обігрівачів, необхідно використовувати, тільки зовнішні терморегулятори щоб уникнути похибки вимірювання температури теплого повітря, який має властивість накопичуватися в стелі. Терморегулятор в цьому випадку встановлюється на стіну, при цьому відбувається більш правильний замір температури, а сам температурний датчик не знаходиться в зоні впливу ІЧ променів.
Ціна інфрачервоних обігрівачів з вбудованим терморегулятором на порядок вище стандартних базових панелей без додаткових опцій. Для підвищення економічності стандартних моделей існує розетковий тип терморегуляторів, які мають велику кількість налаштувань.
У даній статті ми розглянули який тип терморегулятора для ІНФРАЧЕРВОНОГО обігрівача слід вибрати, вбудований або зовнішній. В одній з наступних статті ми розглянемо типи терморегуляторів за опциональности: механічні, сенсорні, програмовані (тут). І для яких завдань яку модель краще вибрати.
- Що краще ІНФРАЧЕРВОНИЙ керамічний чи металевий обігрівач?Розбираємось в питанні: Що ефективніше Керамічний чи Металевий Інфрачервоний настінний обігрівач? Викриваємо міфи маркетингу!Що краще ІНФРАЧЕРВОНИЙ керамічний чи металевий обігрівач?
- Як підібрати інфрачервоний обігрівач для промисловостіЗагальні рекомендації при підборі промислових інфрачервоних обігрівачів для економічного опалювання приміщень великої площіЯк підібрати інфрачервоний обігрівач для промисловості