Кошик
89 відгуків

Який інфрачервоний обігрівач краще підійде для опалення дачі, будинки, квартири

Який інфрачервоний обігрівач краще підійде для опалення дачі, будинки, квартири.

Сьогодні ми розглянемо питання, як вибрати інфрачервоний обігрівач для будинку або дачі. Постараємося розглянути різні типи конструкції обігрівачів і способу їх монтажу.

При виборі інфрачервоного обігрівача слід розуміти, що обладнання такого типу в першу чергу нагрівають тверді предмети, поверхні прогріваючи приміщення в цілому. Що на багато ефективніше в порівнянні з іншими способами опалення. Більш детально про принципі ІК опалення тут.

Як вибрати інфрачервоний обігрівач.

На даний момент найбільш популярні керамічні і металеві електричні обігрівачі настінного або стельового типу. Давайте розберемося, який тип підійде краще і для яких цілей.

Різниця між керамічними та металевими панелями опалення полягає в тому, що в першому випадку, нагрівальний елемент нагріває керамічну плиту, а в другому випадку металевий корпус. Звідси випливають деякі плюси і мінуси даних конструкцій:

  • Керамічний обігрівач, в порівнянні з металевим після вимкнення, довше зберігає тепло, накопичуючи його в тілі керамічної плити. Але при цьому виробник для прогріву такої керамічної плити потрібно також значний час, на порядок довше керамічного обігрівача;
  • Коефіцієнт теплопередачі для сталі та алюмінію вище ніж у каменю та кераміки, відповідно прогрів і передача тепла будуть ефективніше для панелей з металевим корпусом;
  • Керамічні моделі важать в 1,5-2 рази більше, ніж аналоги з металу;
  • Середній гарантійний термін від виробника на зразки з кераміки вище і складає 5-7 років, на металеві зразки в середньому 2-3 роки, виключення стельові довгохвильова серія інфрачервоних стельових обігрівачів від Теплов — 10 років гарантії;
  • Ціна на ІЧ обігрівачі типу в металевому корпусі декілька вище, ніж на кераміку за рахунок того, що в закупівлі для виробника сталь подорожчала у виробництві;
  • Багато покупців плутають ІЧ обігрівачі з металевим корпусом і електричні конвектора, але це зовсім різні за способом обігріву пристрою хоча зовні можуть бути схожі;
  • Питання економічності ІК панелей не залежно від матеріалу з якого виготовлений опалювальний прилад, швидше більше стосується правильності підбору потужності моделі в залежності не від площі приміщення, а від втрат тепла і наявності терморегулятора. В цілому показники ефективності та ККД однакові;

Як вибрати інфрачервоний обігрівач для дачі

Як вибрати інфрачервоний обігрівач для дому і дачі за способом установки:

Розрізняють за способом установки настінні, підлогові і стельові обігрівачі.

З точки зору розміщення найбільш ефективні стельові ІЧ обігрівачі. Стельове розташування дозволяє охопити велику площу під дію інфрачервоних променів, і прогріти більшу кількість предметів і елементів конструкції. Стельові обігрівачі недоступні для дітей і домашніх улюбленців. Але при наявності натяжних стель все ж слід вибрати обігрівачі з іншим способом установки.

Настінні панелі опалення стандартно вішаються на стіну в місцях де це необхідно, наприклад холодна стіна, під вікном. Конвективна складова при цьому буде відсікати джерело холоду та втрат тепла. Настінні панелі прості в монтажі і часто виробники дають можливість крім стандартного білого кольору вибрати будь-яку палітру або навіть виконати термостійку друк на поверхні.

Підлогові обігрівачі універсальні і мобільні. Їх можна переносити з кімнати в кімнату при необхідності, і знявши ніжки повісити на стіну. Це дуже зручно і практично. Але тут варто також враховувати, що керамічні моделі потужністю 700 - 1000 Вт і більше можуть важити до 25 кг.

Дуже важливий момент про вибір терморегулятора вбудований або виносний, механічний або просунутий програмований для підвищення економічності обігрівача ми розглянемо в даній статті.

У статті ми розглянули який інфрачервоний обігрівач за типом монтажу, і матеріалу конструкції існують і основні їх переваги і недоліки. У нашому магазині Проект-Сервіс ви можете підібрати обладнання для ІК опалення, а менеджер допоможе з правильним підбором і надасть необхідні рекомендації.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner