Кошик
89 відгуків

Обігрів приміщення інфрачервоними обігрівачами

Обігрів інфрачервоними обігрівачами

З підвищенням тарифів на газ, електроенергію для промисловості і населення, опалення з кожним днем стає все дорожче. Власники приватних будинків, дач, а також комерційних і промислових об'єктів для більшої економії шукають альтернативу газовому та подібного опалення. Рішення — обігрів інфрачервоними обігрівачами. У даній статті ми коротко торкнемося принципу і переваг інфрачервоного опалення за допомогою обігрівачів.

Інфрачервоні обігрівачі бувають:

  • Електричні (керамічні, металеві, карбонові, плівкові);
  • Газові;
  • Дизельні, гасові, ін (застосовуються для великих промислових і будівельних об'єктів, у технологічних процесах для сушіння деревини);

Кожна з різновидів ІК обігрівачів призначена для певної сфери застосування, в одній статті ми обов'язково розглянемо це питання більш детально.

Обігрів інфрачервоними обігрівачами

Обігрів інфрачервоними обігрівачами дещо відмінний від класичних олійних і конвекційних електро-радіаторів. ІЧ обігрівачі нагрівають безпосередньо предмети, на які спрямовані інфрачервоні промені. Прогріті предмети (підлога, стіни, меблі, елементи конструкції та ін) довше зберігають тепло в приміщенні, за рахунок чого економічність такого опалення після прогріву приміщення на порядок вище опалення конвективного типу. Прогріті предмети другорядне прогрівають повітря в приміщенні за рахунок природної конвекції.

Інфрачервоне випромінювання виходить від будь-якого нагрітого тіла, це електромагнітні хвилі в інфрачервоному діапазоні світла, який не видно для людського ока (детальніше тут). Рівно таким же способом Сонце передає своє тепло на Землю.

Багато плутають інфрачервоне випромінювання і порівнюють його з випромінюванням хвиль мікрохвильових СВЧ печей. Але насправді це зовсім різні випромінювання з різними принципами роботи. ІЧ хвилі позитивно впливають на людський організм, що доведено вченими та лікарями. В одній із тим ми розглянемо вплив ІК обігрівачів на організм людини.

Переваги застосування обігріву приміщень за допомогою інфрачервоних обігрівачів.

  • Обігрів інфрачервоними обігрівачами здатний вирішити практично будь-яку задачу;
  • Опалити невелике побутове приміщення або організувати повноцінний прогрів великого промислового будівлі або цеху;
  • З допомогою обігрівачів середнього і короткого діапазону хвиль можна організувати обігрів локальної майданчики навіть на відкритому просторі при неймовірно великих теплових втратах;
  • Інфрачервоні обігрівачі можна встановлювати на стелю (стельові), на стіну (настінні), розташовувати на підлозі, і т. д.;
  • Такі обігрівачі швидко монтуються, і практично не вимагають якого-небудь догляду і обслуговування під час роботи;
  • У тому числі ІЧ обігрівачі, також не можуть виступати в ролі основного опалення, а бути лише додатковим елементом існуючої системи опалення;

У статті ми торкнулися теми обігрів інфрачервоними обігрівачами, коротко торкнулися принципу їх роботи, а також спробували розібратися, чому вони економічніше і популярнішим класичних систем опалення конвективного типу.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner