Кошик
89 відгуків

Принцип роботи інфрачервоного обігрівача

Принцип роботи інфрачервоного обігрівача

Інфрачервоне опалення стало досить популярним рішенням завдяки своїй ефективності і гнучкості в застосуванні, дозволяє вирішити питання опалення практично для об'єктів будь-якого типу, від кімнат дачі або квартири до великих комерційних і виробничих приміщень.

Принцип роботи інфрачервоного обігрівача заснований на фізичній властивості інфрачервоного випромінювання — електромагнітне випромінювання, яке знаходиться у діапазоні між червоним видимим світлом (довжина хвилі = 0,74 мкм і частотою 430 ТГц) і мікрохвильовим радіовипромінюванням (~ 1-2 мм, частота 300 ГГц). В такому діапазоні також знаходяться сонячні промені.

Діапазон ІЧ випромінювання

Типи ІК обігрівачів по температурі.

ІЧ обігрівачі поділяються на три групи, в залежності від температури нагрівального елемента:

  • Довгохвильові — температура нагрівання до 450С;
  • Середньохвильові — температура нагріву від 450С до 700С;
  • Короткохвильові — температура нагріву від 700 С ;

Кожен з трьох типів ІК обігрівачів найбільш ефективний для конкретної задачі. Дане питання ми розкриємо в окремій статті.
Економічність ІК опалення в порівнянні з іншими типами опалення заснована на тому, що першочергово інфрачервоні промені прогрівають предмети, тіла, елементи конструкції. А другорядне за рахунок природної конвекції від прогрітих елементів конструкції відбувається нагрівання повітря. Після прогріву елементів конструкції інфрачервоні обігрівачі починають працювати в режимі підтримки необхідної температури. При цьому значно знижується споживання електроенергії.

З допомогою ІК обігрівачів можна забезпечити повноцінне опалення приміщення або ж створити локальний обігрів. Точкове опалення застосовують для створення необхідної температури над певною ділянкою, коли недоцільно прогрівати повністю весь об'єм приміщення (робочим місцем, обладнанням, столиком з відвідувачами на відкритому майданчику). Локальне опалення ми детально розглянемо в окремій статті.

Для великих комерційних, виробничих та інших подібних приміщень застосовують більш потужну промислову серію інфрачервоного обладнання. Для опалення кімнат квартири, приватного будинку або дачі, офісу використовують побутову серію ІК обігрівачів.

За способом установки ІЧ обладнання поділяють на: підлогове (теплі підлоги), стельові (газові, електричні обігрівачі), настінні (металеві, керамічні обігрівачі);

Підведемо невеликий підсумок статті. Інфрачервоне опалення в рази економічніше і ефективніше опалення газом, електрокотлів та інших джерел. Принцип роботи інфрачервоного обігрівача заснований на хвильовому випромінюванні тепла нагрітим тілом. Від температури нагрівання тіла залежить в якому хвильовому діапазоні знаходиться ІЧ випромінювання.

ІЧ обігрівачі поділяють:

  • За температуру нагрівального елемента: довгохвильові, середньохвильові, короткохвильові;
  • За способом розміщення: підлогові, стельові, настінні;
  • Місця застосування: побутові, промислові;
  • Організації обігріву: повноцінне опалення, локальний або точковий обігрів;

У статті ми розглянули основний принцип роботи інфрачервоного обігрівача. У представленому асортименті на нашому сайті ви знайдете ІК електрообігрівачі промислової і побутової серії, настінного і стельового типу, а також розділ з електричними теплими підлогами.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner