Кошик
89 відгуків

Опалення заміського будинку, як вигідно опалювати?

Опалення заміського будинку

Численні варіанти використання газу, води та електрики для обігріву будинку завжди мають сильні і слабкі сторони. І тут вже доводиться самостійно зважувати всі «за» і «проти», щоб підібрати економний варіант і, при цьому, мати можливість прогрівати будинок до комфортної температури.

Вигідне опалення заміського будинку включає в себе кілька важливих пунктів:

1. Покупка обладнання з доступної цінової категорії.

2. Високий ККД системи.

3. Мінімальні витрати на допоміжні елементи (тверде або рідке паливо, трубопровідні системи, терморегулятори);

4. Прооптимальний термін служби і гарантія від виробника.

Крім цього, вигідне опалення буде таким, якщо правильно підібрати систему, відштовхуючись від регулярності використання вдома і ступеня його утеплення.

otoplenie_zagorodnogo_doma

Яку систему вибрати, щоб вигідно опалювати будинок?

Перше і головне – це визначиться, використання якого ресурсу вигідно в місцевості, де знаходиться заміський будинок.

Установка газового котла.

Як часто буває, найдешевший і доступний варіант в невеликих селищах - це газ. Мужньо пройшовши випробування з отримання дозвільної документації та підключення до газопостачання, можна встановити газовий котел. Опалення заміського будинку газом підходить для будинків площею понад 100 кв. м., забезпечуючи рівномірне і м'яке тепло. Таке рішення буде вигідним за умови встановлення якісного нового обладнання і вжиття заходів безпеки: обладнання окремої котельні, правильного утримання газових балонів і т. д.

Опалення заміського будинку газом підійде:

якщо Ви живете в будинку постійно;

якщо вмієте стежити за справністю і безпекою такого обладнання;

якщо у вас є можливість встановити радіатори і трубопровідну систему (залежить від етапу будівництва будинку або бажання робити ремонт).

Окреме питання: який вибрати теплоносій?

Останнім часом, поряд з водою, популярним стало опалення заміського будинку антифризом. Антифриз – це незамерзаюча хімічна рідина для систем обігріву житлових і нежитлових приміщень. Головний плюс антифризу в тому, що він не замерзає при температурі нижче нуля. Найчастіше такі рідини розраховані на роботу при температурному режимі до -30 або -65 градусів за Цельсієм. Опалення заміського будинку антифризом, крім такого явного переваги перед водою, має ряд недоліків: це і на 15% нижче, ніж у води теплоємність, а значить витрати на нагрів такої рідини будуть більше, а також токсичність речовини, необхідність додаткової герметизації всіх стиків трубопроводу для попередження витоку, підвищена в'язкість (необхідний потужні насос для перекачування).

Електричне опалення заміського будинку.

Електричні котли, конвектори, інфрачервоні обігрівачі – це можливі варіанти електричного опалення будинку, які більш безпечні і менш трудомісткі, ніж газова система. Однак повертаючись до можливостей Вашої місцевості: перед тим, як зупиниться на купівлі електричного опалювального обладнання, необхідно з'ясувати передбачуване споживання електроенергії та можливості електромережі (чи витримає вона таке навантаження?).

Електрокотли часто критикуються за неекономічність, на що виробники відповідають постійними поліпшеннями обладнання, наприклад ступінчастий рівень потужності і можливість створити каскадну опалювальну систему з декількома котлами. Однак головне, заради чого варто приділити увагу і витратити сили на встановлення електрокотла та обладнання системи – це можливість не тільки опалювати приміщення (до речі вигідним буде обігрів будинку тільки до 100 кв. м.), але й отримати гарячу воду в кранах.

Якщо гаряча вода, це не головна мета, то найбільш вигідним буде електричне опалення заміського будинку з допомогою конвекторів або інфрачервоних обігрівачів.

Вони володіють наступними загальними позитивними сторонами:

закуповуються поштучно і дозволяють чітко розрахувати необхідну потужність на квадратний метр, а також споживану енергію;

дозволяють забезпечити автономне опалення заміського будинку;

оснащені датчиками від перегріву і термостатами для контролю за температурою.

Проте є й суттєва відмінність, а саме в принципах роботи такого обладнання. Конвектори з допомогою вбудованих Тенів нагрівають повітря, яке заходить всередину обігрівача. На невеликих площах такий принцип роботи не доставить незручностей, оскільки час прогріву кімнати буде відносно невелика. В інших же випадках, оскільки нагріте повітря піднімається по своїй природі вгору, потрібно кілька годин, щоб відчути підвищення температури в кімнаті (коли вона заповниться більш-менш теплим повітрям).

Інфрачервоні обігрівачі – це єдиний вид електричного опалення заміського будинку, який дозволить відчути результати від роботи системи вже через 30 хвилин після її запуску. Стельові або настінні ІЧ обігрівачі забезпечать безпосередній прогрів будь-якого покриття, а також предметів меблів, перегородок за допомогою інфрачервоного випромінювання. Такі теплові хвилі проникають в глибину предметів до 4 мм, що є абсолютно безпечним і не викликає яких-небудь хімічних реакцій з речовинами, але забезпечує передачу тепла.

Ефективно для використання:

в неутеплених будинках, оскільки ІК тепла не страшні протяги;

в якості теплової завіси на проходах і в віконних отворах;

замість системи «тепла підлога», адже підлога також нагрівається від інфрачервоних променів;

у дитячих кімнатах, оскільки можна закріпити на стелю без шкоди ефективності;

у ванних для швидкого сушіння поверхонь.

Правильні розрахунки тепловтрат і потужності системи спеціалістами дозволять значно заощадити на опаленні заміського будинку і отримати приємні бонуси у вигляді екологічно чистої та безпечної системи.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner