Кошик
89 відгуків

Опалення малярного цеху

Опалення малярного цеху, як частина технологічного процесу.

Коли мова йде про опалення малярного цеху або фарбувальної камери, перш за все, мається на увазі створення правильних умов для такого технологічного етапу як сушка виробів (меблів, декоративних елементів, а також автомобілів та іншого), а не для комфортної обстановки в приміщенні. Якщо виробництво подібних виробів поставлено на конвеєр і має комерційний характер, то особливо важливо встановити таку систему опалення, яка змогла б відповідати вимогам технологічного процесу і бути безпечною в умовах роботи з легко займисті речовини.

otoplenie_maliarnoi_kameri

Можна виділити такі основні вимоги до опалення малярного цеху:

Можливість рівномірного обігріву виробів;

Ефективність при розумних витратах;

Пожежна безпека;

Можливість точного і постійного контролю температури обігріву, встановлення певного режиму;

Швидкий запуск та відключення обігріву (для провітрювання і охолодження виробів після сушіння);

Можливість взаємодії системи опалення з вентиляцією;

 Переваги інфрачервоного опалення в малярському цеху, фарбувальній камері.

Сучасні моделі інфрачервоних обігрівачів сьогодні дозволяють встановити ефективну систему, щоб забезпечити якісне опалення «малярки» (малярного цеху) або обігрів фарбувальної камери, перейнявши відомий досвід Р. Форда.

Цікавий факт! (Не дивлячись на нинішню популярність інфрачервоних обігрівачів для опалення приміщень, вперше вони були застосовані на практиці у виробництві легендарним Генрі Фордом - унікальні властивості ІЧ променів були використані їм на початку ХХ століття для сушіння автомобілів після фарбування)

Правильно встановлені інфрачервоні обігрівачі (кріпляться на стелю, стіни) за рахунок прямого прогріву можуть рівномірно випромінювати інфрачервоні хвилі і, таким чином, при їх проникненні в предмет на 3-4 мм із пофарбованої поверхні буде випаровуватися волога, а відсутність обдування гарячим повітрям дозволить уникнути нерівномірного висихання і псування шару фарби або лаку.

Також варто звернути увагу на два плюси, характерних тільки для інфрачервоних систем опалення:

проникнення ІЧ променів вглиб пофарбованого шару, що дозволяє уникнути ефекту утворення скоринки на поверхні без ретельного висихання всієї товщини покриття (особливо важливо для лакованих поверхонь);

відсутність інтенсивної циркуляції повітря (ІЧ обігрівачі не працюють на обігрів повітря безпосередньо) що запобігає підняття дрібних частинок пилу і їх осідання на ще невисохлою поверхні.

Установка терморегуляторів дає можливість контролювати температуру, оскільки тут вона як ніколи важлива – 65 проС і вище пластмасові деталі і проводка починає деформуватися і псується, а при 80 проЗ начинюються процеси випалювання, які можуть призвести до займання матеріалу покриття.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner