Кошик
89 відгуків

Як вибрати обігрівач серед 4 основних типів?

Як вибрати обігрівач серед 4 основних типів?

Створення комфортної і затишної обстановки в будинку багато в чому сприяє ефективна система опалення.

Установка обігрівача, як автономного джерела тепла, може зацікавити:

власників приватних заміських будинків – в якості додаткового і зонального опалення кімнат;

мешканців квартир - щоб не замерзнути в холодні періоди року, коли центральне опалення ще або вже не працює.

Основних систем опалення іноді буває недостатньо, щоб відчувати себе комфортно вдома, коли за вікном різко похолодало. Запускати систему і прогрівати весь будинок із-за декількох холодних літніх ночей не доцільно, хоча можливо, на відміну від квартири, де, навіть при бажанні, власники не можуть розпочати опалювальний сезон раніше покладеного терміну. Саме тому з'явилося безліч альтернативних варіантів електричного опалення приміщення обігрівачами, які досить включити в розетку і почекати певний час, поки не відчується перший результат. Деякі моделі також застосовують для швидкої сушки речей, взуття, але давайте розберемося по порядку:

Як вибрати обігрівач, щоб отримати максимум користі?

Типи обігрівачів

Можна виділити чотири типи популярних обігрівачів, на кожен з яких знайдеться покупець:

1. Перший тип – масляні обігрівачі

Потужність моделей легко можна визначити за кількістю секцій. Це ті самі, добрі старі обігрівачі досить значної ваги, які і зараз можна зустріти в багатьох будинках. При включенні теплоносій починає нагріватися і передавати тепло на зовнішню поверхню секцій обігрівача, що дещо небезпечно, оскільки температура може перевищувати 100 С і дотик загрожує отриманням опіків.

Незважаючи на такі переваги, як:

відносно невелика вартість

довговічність

середній час розігріву

безшумність

простота у використанні,

масляні обігрівачі краще не встановлювати, якщо Ви не зможете забезпечити їх недоступність для дітей. Однак, якщо вибір все ж ліг на цей тип, то зверніть увагу на вдосконалені моделі зі спеціальними датчиками температури.

2. Настінні або підлогові конвектори

Результатом поступового процесу модернізації обігрівачів, конвекційного типу, стали такі їх переваги:

- безшумність – холодне повітря, який завжди знаходиться внизу, проходить через отвори конвектора і, нагріваючись, виходить вгору, таким чином, обігрівач використовує природний процес циркуляції повітря під час роботи

- захист від перегріву і нормальна температура корпусу (не більше 90 С)

- можливість точного контролю з допомогою термостата

Однак конвектори по раніше в більшості своїй можуть висушувати повітря і сприяти поширенню мікробів, особливо якщо є вбудований вентилятор. Крім цього, нагріте повітря неминуче йде вгору, оскільки легше холодного – це означає, що для відчуття перших результатів Вам буде потрібно почекати як мінімум кілька годин після запуску обігрівача.

3. Тепловентилятори

У двох словах ці обігрівачі можна охарактеризувати так: ефективно, але шумно. Повітря швидко нагрівається за рахунок активного прогону через нагрівальний елемент і струменем роздувається по кімнаті. Це призводить до великої активності повітряних мас і випливають з цього наслідків. Також не варто використовувати у приміщеннях, де можуть перебувати діти – додаткові протяги і мікроби гарантовані. Крім усього розігрітий до високої температури нагрівальний елемент спалює кисень.

4. Інфрачервоні панелі опалення

Тепло м'яко проникає в навколишні предмети, тим самим первинно прогріваючи все те, чим користується людина і, створюючи з цього додаткові джерела тепла, які потім віддають його в повітря.

Як вибрати обігрівач серед різних інфрачервоних панелей?

В принципі все буде залежати від бажаного місця установки і матеріалу, з якого виготовлений корпус. Можна закріпити стаціонарно на стелі чи на стіні в металевому, а також керамічному виконанні. Для тих, кому особливо важлива цілісність інтер'єру – є скляні моделі.

Просновних типи інфрачервоних обігрівачів, їх переваги і принцип роботи ми також торкнулися в статті "Як влаштувати інфрачервоне опалення в будинку?", з якою Ви можете ознайомитись у розділі "статті", або просто перейшовши за посиланням.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner