Кошик
89 відгуків

Як влаштувати інфрачервоне опалення в будинку?

Як влаштувати інфрачервоне опалення в будинку?

    Інфрачервоне випромінювання, було відкрито понад 100 років тому, сьогодні виступає одним з альтернативних способів опалення будинку електрикою. Великий вибір обладнання, гнучкість системи вимірювання і контролю над температурою, відкриває можливості індивідуального підходу до підбору і проектування системи опалення для кожного клієнта.

опалення будинку        Якщо Ви вирішили встановити інфрачервоне опалення будинку, необхідно відповісти на два головних питання:

 1. Яке опалення (основний, додатковий, локальне) потрібно?

 Основне опалення (при відсутності або неможливості встановлення центрального опалення) – в такому випадку, в якості головного і єдиного джерела тепла буде виступати знову встановлена система опалення. Інфрачервоне опалення квартири, будинки електрикою може складатися з розгалуженої системи обігрівачів, які при необхідності об'єднуватися в групи для охоплення всіх приміщень. В цьому випадку контроль над температурним режимом здійснюється в кожному приміщенні окремо. У одній кімнаті може використовуватися кілька електрообігрівачів, робота яких буде контролюватися одним терморегулятором. При цьому з'являється можливість установки різних режимів і температур для кожного приміщення незалежно (наприклад: опалення дитячої кімнати і опалення залу).

 Додаткове опалення (коли недостатньо ефективно працює центральне опалення, існує брак тепла) – встановлюється в окремих зонах, де необхідно додати або ж компенсувати нестачу тепла, створити особливий мікроклімат (дитячий), запобігти протяги (кухня) або створити теплову завісу (вхід в будь-яке приміщення). Рекомендується тільки при наявності досить ефективного основного опалення заміського будинку. Природно на відміну від основного опалення, потужність обладнання для додаткового опалення на порядок нижче.

   Локальне або зональне опалення (коли немає необхідності прогрівати всі приміщення або це зробити просто неможливо) – встановлюється потужний обігрівач безпосередньо в місці знаходження людей. Одним з прикладів може послужити опалення веранди в заміському будинку, коли немає абсолютно жодної перепони з вулицею. Найчастіше в залежності від складності встановлюються високотемпературні інфрачервоні обігрівачі.

 2. Який матеріал і тип кріплення обігрівачів Ви віддаєте перевагу?

 Існують металеві, керамічні і скляні обігрівачі з стельовим, настінним або підлоговим варіантом установки.

          Стельові обігрівачі виконані з металу – це побутова лінійка інфрачервоного довгохвильового, середньохвильового обладнання, яка буде абсолютно безпечною в будинку з дітьми. Керамічні та скляні моделі можуть кріпитися на місці звичайних радіаторів або встановлюватися на підлогу – вихідне тепло буде поглинатися навколишніми предметами, тим самим забезпечуючи швидкий прогрів приміщень.

  При виборі матеріалу, з якого виконаний обігрівач, варто звернути увагу на деякі особливості. Обігрівач з металу швидше виходить на робочий режим, і тим самим швидше починає прогрівати приміщення. Але також швидко і остигає. Даний тип обігрівачів вже давно на ринку і зарекомендував себе тільки з позитивної сторони. Обігрівачі з кераміки довше прогріваються, але мають властивість акумуляції тепла, довше остигають. Багато вибирають керамічні обігрівачі, тому що вони мають більш вишуканий дизайн. І дійсно, з цим важко посперечатися, але як говориться: - «на смак і колір всі фломастери різні». Скляні обігрівачі - це симбіоз позитивних властивостей металевих і керамічних обігрівачів. Вони швидко прогріваються, акумулюють тепло і, звичайно ж, це витончений, доведений до досконалості дизайн. Слабка сторона скляних обігрівачів – це їх ціна, яка на порядок вище моделей з металу і кераміки, з аналогічними характеристиками.

Встановлення автономного опалення будинку: від теорії до дій.

Маючи необхідні знання і навички для підключення автономного опалення в будинку, можна самостійно все підключити, не забувши при цьому про терморегулятори для контролю температурних умов. Зверніть увагу на встановлення стельових моделей, оскільки крім підключення, їх необхідно закріпити за допомогою звичайних або поворотних кронштейнів на безпечній висоті в правильних місцях.

  Оптимальна висота – 1,5-2 м від голови стоїть або сидить людини.

  Як основне опалення будинку – встановіть обладнання рівномірно по периметру або ближче до основних джерел тепловтрат (віконних і дверних отворів) для їх скорочення.

  Як додаткове опалення встановіть в місцях, де необхідно додаткове тепло, однак з урахуванням правил техніки безпеки і оптимальної висоти кріплення.

     Для того чтобы воспользоваться возможностями экономии в 30-40%, необходимо учесть теплопотери, температуру снаружи, при которой система будет работать в обычном режиме, особенности постройки дома и многое другое. Для того чтобы инфракрасная система действительно соответствовала статусу «экономное отопление дома», работала действительно эффективно и экономично, лучше обратиться за помощью к профессионалам. Они учтут Ваши пожелания, рассчитают необходимую мощность и подберут необходимое оборудование конкретно для ваших задач.

    І в кінці хотілося б зауважити, що жодна система опалення, не буде ефективною та економною, якщо в приміщенні існують великі тепловтрати. В першу чергу, необхідно позбутися від наявних джерел втрат тепла. І тоді, можливо Вам знадобиться обладнання набагато меншої потужності, що в підсумку заощадить Ваші кошти.

У даній статті Ми коротко ознайомилися з основними типами інфрачервоних електрообігрівачів, дізналися їх переваги, принцип роботи. Розібрали з прикладами випадки застосування. Розповіли про деякі нюанси і тонкощі при виборі того чи іншого типу обігрівачів. Звичайно ж, дана тема дуже обширна, напевно, Ми ще не раз повернемося для її освітлення, щоб розібратися у всіх тонкощах і нюансах. Залишайтеся з нами і слідкуйте оновленнями у цьому розділі.

 

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner