Кошик
91 відгук

Економне опалення після підвищення тарифів: міф чи реальність?

Економне опалення після підвищення тарифів: міф чи реальність?

Як змінилися ціни на опалення будинку чи квартири газом.

За останній рік ми пережили кілька хвиль підвищення тарифів на газ, воду і електрику. Деякі стрибки піднімали ціни відразу вдвічі і навіть більше. Безумовно, це змусило багатьох переглянути свої витрати по рахунках за опалення. Хтось почав посилено економити, а хтось і зовсім задумався про перехід на більш економні та енергозберігаючі способи обігріву. У боротьбі з захмарними сумами, як кажуть, всі засоби хороші. Ідеальним є варіант, якщо у Вас є можливість одночасно забезпечити економію з допомогою, наприклад, утеплення будинку та закупівлі сучасного енергозберігаючого опалювального обладнання.

За останні півроку до нас все частіше звертаються клієнти, для яких стало дуже невигідно опалювати квартиру або будинок газом, саме тому вони вирішили перейти на опалення електрикою, купивши інфрачервоні довгохвильові обігрівачі. Може виникнути логічне заперечення, в чому ж тут економія, якщо електрика завжди вважалося одним з найдорожчих способів опалення.

otoplenie_doma

Щоб не бути голослівними спростування таких думок, спробуємо навести деякі цифри.

За новими тарифами, слідуючи з таблиці нижче, за опалення газом квартири площею 60 кв. м. тепер необхідно віддати від 1687 грн до 2938 грн – залежить від комунального підприємства, яке буде обслуговувати. При цьому Ви не зможете контролювати потужність опалення, вибирати які кімнати опалити, щоб заощадити на опаленні нежитлової площі. Також частою проблемою центрального опалення в містах бувають застарілі трубопровідні системи з високим рівнем тепловтрат на теплотрасах.

Якщо у Вас приватний будинок площею приблизно 120 кв. м., то ці суми збільшуються вдвічі – 3374 – 5876 грн, при цьому необхідно буде подбати про дозвільної документації на встановлення газового котла, обладнання котельні та спеціальної трубопровідної системи. При цьому, наприклад, для контролю системи опалення газом в окремих кімнатах, необхідно додатково передбачити нюанси системи опалення, влаштувати яку в даному випадку буде ще складніше і без сторонньої допомоги і консультації спеціаліста, заради своєї безпеки, краще не обходиться.

novie_tarifi

Більше про інших містах: http://strana.ua/articles/reconstruction/17201-skolko-zaplatim-za-teplo-i-goryachuyu-vodu-po-novym-tarifam.html

Чому наші клієнти вибирають електричні інфрачервоні обігрівачі?

З 01.08.2016 року тарифи існують такі тарифи на електроенергію: за 1 кВт/год:

- 0,714 грн (при споживанні до 100 кВт/год).

- 1,29 гривні (при споживанні понад 100 кВт/год).

Ми пропонуємо наступний варіант використання інфрачервоних обігрівачів для економії коштів на опалення квартири або дому:

Площа квартири: 60 кв .м (будинок 120 кв. м).

Температура приміщення: 20 С.

Температура на вулиці: -23 С

Електроенергія буде споживатися наступним чином: перші кілька годин після запуску системи, поки інфрачервоні обігрівачі прогріють всі приміщення і тепло почне віддаватися в повітря (першими нагріваються поверхні і предмети, завдяки природі ІЧ променів), споживання буде на рівні 5-6 кВт в годину для квартири (для дому – 10 кВт/год). Невеликі варіації залежать від ступеня утеплення житла. Однак після того, як термодатчики зафіксують досягнення необхідно температури, обігрівачі перейдуть на економ режим і будуть працювати не більше 20-30 хвилин в годину. Відповідно витрати на електроенергію будуть у два-три рази менше (споживання: 1,5-2 кВт/годину в квартирі; 3,3 – 4,5 кВт/год – в будинку).

В даному прикладі були розглянуті варіанти витрат при досить серйозних морозах. Якщо ж говорити про опалення восени при мінімальній плюсовій температурі споживання електроенергії скоротитися ще приблизно в 2 рази.

Також варто зауважити, що часто стельові або інфрачервоні обігрівачі настінні встановлюють, як додаткове опалення. В таких випадках оплата за споживання електроенергії буде гранично мінімальною.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner